Ájurvédské terapie

Ájurvéda nabízí celou škálu terapií podle aktuálních potíží klienta. Pokud žádnými problémy netrpíte a máte o nějakou z následujících terapií zájem, je možné se na ni objednat. Pokud namístě shledám, že terapie pro vás není vhodná, vymezuji si právo ji neprovést.

Ájurvédské konzultace

V rámci konzultace zhodnotíme vaše individuální nastavení (váta, pitta, kapha) a pokusíme se zasadit vaše problémy do tohoto kontextu. Pomůže nám v tom diagnostika z jazyka, nehtů a pulzu a specifické otázky. Na vaše problémy pak budeme cílit změnou životního stylu, stravy, dobře voleným kořením a bylinami, dále pak specifickými ájurvédskými terapiemi jako je marma, abhyanga, nasya, netra basti atd. Než však začneme jakoukoliv spolupráci, je třeba si uvědomit, že ájurvéda není žádná zázračná rychlá náprava. Je to především lékařský systém, jež má své zákonitosti a pravidla a bude od vás s největší pravděpodobností vyžadovat určité změny. V rámci osobní konzultace je nutné dopředu vyplnit dotazník, který vám bude na požádání zaslán.

1500 Kč / 2 h (nasledné 800 Kč)

Marmová terapie

Marmová terapie je integrální částí ájurvédské terapie, pracuje s tzv. marmáni, což jsou speciální místa na těle s velkou citlivostí. Lehká stimulace těchto bodů navozuje fyzickou a psychickou pohodu, otvírá energetické kanály a správný tok prány (životní energie/síly) v těle. Je možné provést marmovou terapii na obecné bázi (postupnou stimulací všech 107 marem), doporučuje se pro celkové navození rovnováhy, když klient netrpí žádnými konkrétními problémy. Při výskytu specifických problému (zejména fyzických problémů způsobených psychologickými faktory) se doporučuje stimulace vybraných marem specifickými oleji se zaměřením na léčbu daného problému, v tomto případě je předem nutná konzultace.

1250 Kč / 90 min

Shirodhara

Jedná se o velmi jemnou relaxační terapii, která spočívá v pomalém nalévání oleje na čelo klienta. Jedná se o jednu z nejúčinnějších terapií pro zvýšenou vátu (úleva od stresu, úzkosti, napětí, nespavosti a neurologických problémů). Dále se používá při alergických rhinitidách, šednutí a padání vlasů. Doporučena po předchozí konzultaci.

1500 Kč / 60 min

Padaabhyanga

Jedná se o olejovovou masáž chodidel se zaměřením na reflexní a marmové body v této oblasti. Podle použitého oleje může být užita pro odstranění nadměrné horkosti z těla (včetně horké hlavy), nebo naopak pro zklidnění autonomního nervového systému. Ve starých ájurvédských textech je psáno: "Padaabhyanga navozuje dobrý spánek a stabilitu, potěší tělo i oko (chodidla jsou místem, kde se v těle akumuluje oheň - stejně jako oči), odstraní únavu a vrátí kůži měkkost a hebkost." V podstatě se jedná o terapii se kterou je dobré začít pokud máte nějaká zdravotní omezení a nevíte, zda by vám celková abhyanga udělala dobře.

600 Kč / 45 min

ABHYANGA - ájurvédská masáž

Abhyanga je pro své účinky nazývaná královskou masáží. Jedná se o olejovou masáž celého těla (včetně břicha, hlavy a obličeje). Odplavuje toxiny z těla a znovu nastoluje harmonii a rovnováhu mysli i těla. Posiluje nervový a imunitní systém, zklidňuje a odstraňuje poruchy spánku, napětí, a úzkosti. Terapeuticky se využívá při léčbě artritidy, kolísavého krevního tlaku, astmatu a degenerativních onemocněních pohybového aparátu. Efektivně působí na šlachy a vazy, neboť odstraňuje blokace v těle. Podporuje kloubní flexibilitu, stimuluje činnost jednotlivých životně důležitých orgánů a harmonizuje hormonální systém. Není vhodná pro lidí se slabým trávením, vysokou ámou a kaphou (tyto faktory budou před masáží zkontrolovány terapeutem, který si vymezuje právo masáž odmítnout, pokud shledá, že není z nějakého důvodu pro daného jedince vhodná).

1600 Kč / 75 min

Pinda sveda 

Masáž nazývaná perlou mezi masážemi je prováděná horkými měšci naplněnými směsí rýže, bylin a koření připravených klientovi přímo na míru. Terapie pomáhá v závislosti na použitých substancích k odstranění zatuhnutí, napětí a tlaku nebo naopak při vyčerpání, podvýživě a únavě. Bylinné měšce jsou nahřívány v oleji (či teplém mléce) a pomocí speciálních pohybů se s nimi ošetřuje celé tělo. Vzhledem k síle této terapie, jejímu hlubokému účinku a možnosti přesného zacílení (díky výběru náplní do masírovacích měšců) je nutná předchozí konzultace.

1600 Kč / 90 min

Kati / Nabhi / Hrdaya Basti

Lokální svedana (prohřátí) a snehana (promazání) oblasti beder, srdce, kolen či břicha prováděná pro specifické problémy s bedry, menstruačními a srdečními problémy, artróze či bolesti kolen. Po basti následuje masáž nahřívané části. Doporučeno po předchozí konzultaci.

600 Kč / 60 min

Svedana

Procedura kdy dochází k prohřátí těla klienta za pomocí bylinné páry. Terapie se doporučuje jako samostatná terapie, či jako součást abhyangy. Zlepšuje prokrvení, posiluje trávicí oheň, odstraňuje zatuhlost a bolest. Používá se u neurodegenerativních onemocněních, artrózy, astmatu (v těchto případech je nutná předchozí konzultace). Kontraindikace jsou těhotenství, alkoholismus, průjem, nemoci jater, slabost, roztroušená skleróza a další onemocnění způsobená zvýšenou pittou.

1500 Kč / 90 min včetně Abhyangy