Video lekce

Leden: jóga pro váš hrudník

Hrudník zastává vyvažovací funkci našeho trupu v reakci na podněty z hlavy, ramenního pletence a pánve. Přímo se pojí s mobilitou ramen, paží a lopatek. Problémy v této oblasti (dnes nejčastější hyperkyfóza - zakulacení hrudníku vpřed) vedou k přetěžování krku, beder, kyčelních kloubů a omezené funkci pánevního dna. 

Pro získání odkazu tohoto videa si napište na email: katka.podlesak@seznam.cz 

Základní pohyby pánve aneb malujeme kolečka

Pánev je nejen místem zrodu našeho života, ale i většiny našich pohybů. Je klíčová pro fungování hlubokého stabilizačního systému naší páteře a dolních končetin. Pojďme společně prozkoumat tu širokou paletu pánevních pohybů a zavnímat, jak to máte Vy ... 

Nabízím Vám první video lekci ZDARMA

Explorativní výlet do krajiny pánevního dna

Pánevní dno je tvořeno třemi vrstvami svalů, které tvoří oporu pro vnitřní orgány a stabilitu páteře. Je důležité, aby bylo zároveň pružné i pevné a často přímo souvisí (kromě dalšího) s naším dechovým vzorcem, živostí našich chodidel a správným používání svalů našeho středu a nohou. Tato lekce je zaměřena na elementární nacítění svalů pánevního dna, nicméně pro jeho pružnost a pevnost nám nejvíce pomůže vyhýbat se dlouhému sezení, vyházet boty na podpatcích, chodit do schodů a naboso po nerovném povrchu a každý den si dát několik nejlépe asymetrických dřepů.

Pro získání odkazu tohoto videa si napište na email: katka.podlesak@seznam.cz

Hrudník - místo dechu a srdce

Oblast hrudníku se přímo pojí s mobilitou ramen, paží a lopatek, postavení hrudníku taktéž ovlivňuje naše dechové funkce. Problémy v této oblasti (dnes nejčastější hyperkyfóza - zakulacení hrudníku vpřed) vedou k přetěžování krku, beder, kyčelních kloubů a omezené funkci pánevního dna. Z jemnohmotného pohledu je solar plexus místem našich emocí, síly a ega, jakékoliv nerovnováhy v těchto oblastech se tedy mohou manifestovat v i postavení a funkci hrudníku.

Pro získání odkazu tohoto videa si napište na email: katka.podlesak@seznam.cz

Válecí sestava pro dobití baterek 

Často si u nás na západě pleteme pocit "dostatku energie" s celodenní honičkou. Viděli jste někdy, jak efektivně a úsporně se pohybuje mistr čikungu? Naučme se hýbat efektivně a úsporně, více odpočívat, dělat méně a říkat NE. 

Pro získání odkazu tohoto videa si napište na email: katka.podlesak@seznam.cz 


Jóga pro naše (unavené) ruce

Existuje přímá spojitost mezi stavem našich zápěstí a oblastí ramen a horních zad. Zatímco záda alespoň občas protáhneme, na zápěstí, prsty a ruce (ve smyslu anglického termínu "hand" nikoliv "arm") často zapomínáme. Cílem této lekce je nabídnout našim rukám i jiný pohyb než na jaký jsou zvyklé na denní (počítačové) bázi.

Pro získání odkazu tohoto videa si napište na email: katka.podlesak@seznam.cz